OTM, Krásno 8, Krásno, 0905 460 933
Údržba podláh
Údržba:
Starostlivosť o plávajúcu drevenú podlahu je veľmi jednoduchá. Používajte mop, alebo metlu, popr. Vlhkú handru. Vysávanie a umývanie drevenej podlahy by sa malo robiť vysávačom, určeným na drevenú podlahu. Každé 2 - 3 mesiace použite na podlahu čistiaci prostriedok, výlučne na drevenú podlahu. Na lakovanú podlahu odporúčame umývací prostriedok Bona Tech parkett Cleaner.

Metódy čistenia:
  • ovocie, mlieko, pivo, káva, čaj sa odstraňujú vodou, v ktorej je štipka saponátu
  • krém na topánky, olej, asfalt sa odstraňujú alkoholom
  • tuš, uhlie, rúž, zaschnuté lepidlo sa odstraňujú metylalkoholom
  • krv sa odstraňuje studenou vodou

Na stoličky, stoly a časti nábytku je potrebné pripevniť filcové podložky. V zime je nutné, aby vlhkosť v miestnosti neklesla pod 40%, pretože by mohli vzniknúť medzi lamelami medzery. Podľa potreby sa po 10 - 15 rokoch môže podlaha prebrúsiť.

Čistenie a čistiace sady
Pre domáce použitie sú vhodné výrobky z radu Hobby program.

BONA CARE CLEANER

Čistiaci prostriedok, rýchlo odstraní tuhé čmuhy a nečistoty bez poškodenia lakovaného povrchu bez zanechania stôp po čistení. Na podlahu sa aplikuje pomocou rozprašovača a stiera se čistiacim mopom Bona Care s využitím čistiaceho padu Bona Care.
Balenie: 10x1 liter s rozprašovačom a 3x4 litre bandaska.

CARE CLEANER PAD

Aplikátor pre prípravok Bona Care Cleaner.

BONA CARE REFRESHER

Prípravok na vodnej báze pre údržbu všetkých nevoskovaných lakovaných podláh, ktoré sú nevýrazné, poškrabané alebo vykazujú známky opotrebenia. Refresher obnovuje krásu dreva a staré podlahy vypadajú znova ako nové. Nanáša sa pomocou aplikačného padu Bona Care. Dva pady Bona Care jsou použiteľné viackrát, je možné ich vyprať a jednoducho se pripevňujú k čistiacemu mopu Bona Care.
Balenie: 10x1 liter

CARE CLEANER PAD

Aplikátor pre Bona Care Refresher

CARE FLOOR CLEANER SYSTÉM

Kompletný systém na čištěnie a údržbu drevených podláh dodávaný ako set v jednej krabici. Set obsahuje okrem prípravku Bona Care Cleaner (spray) aj Pad a Mop používaný k aplikácii.

CARE MOP

Pomocný mop na čistenie a údržbu drevených podláh.
Teleskopická tyč s Mikrofaser-Padom.
OTM, Krásno 8, 958 43 Krásno, tel: 038 5423043, 0905 460 933, 0908 713928, fax: 038 5423043, e-mail: parketyotm@parketyotm.sk